Науково-практична дискусія «Дніпрові Пороги-2017»

Науково-практична дискусія «Природна та культурна спадщина Дніпрових Порогів: вивчення, збереження, популяризація»

Мета: Створити концепцію «Вивчення, збереження і популяризація природної і культурної спадщини Дніпрових Порогів» як рамковий документ для планування і координації подальшої наукової діяльності регіонального ландшафтного парку

Принципи науковості і відкритості мають бути пріоритетними у діяльності регіонального ландшафтного парку. Тому вже зараз ініціативною групою «Дніпрових Порогів» у межах діалогу з обласною радою розпочато публічну науково-практичну дискусію «Вивчення, збереження і популяризація природної та історико-культурної спадщини Дніпрових Порогів» (скорочено «Дніпрові Пороги-2017»). Метою дискусії є об’єднати науковців різних напрямків (істориків, архітекторів, екологів, біологів, археологів, краєзнавців, геологів) та представників обласної ради та облдержадміністрації навколо теми Дніпрових Порогів взагалі, і навколо теми перспектив функціонування регіонального ландшафтного парку на цій території, зокрема.

Представники Дніпропетровської обласної ради на засіданні круглого столу з питань збереження природної спадщини Дніпрових порогів: Сергій Березань, Олег Ісаєв, Валерій Безус

Етапи реалізації:

Перший етап: проведення трьох тематичних круглих столів за напрямками «Історико-культурна спадщина», «Природна спадщина» та «Перспективи розвитку рекреації, туризму та еколого-виховної діяльності» у регіональному ландшафтному парку «Дніпрові Пороги».

Два перших засідання відбулися у січні та лютому 2017 року, про дату наступного, третього круглого столу (орієнтовно у вересні 2017 р.), ми повідомимо через сайт та нашу групу у Facebook.

Другий етап: Формування концепції «Вивчення, збереження і популяризація природної і культурної спадщини Дніпрових Порогів» за підсумками роботи круглих столів – вересень-жовтень 2017 року.

Третій етап: Проведення Всеукраїнської наукової конференції «Природна та культурна спадщина Дніпрових Порогів» – весна 2018 року.

Четвертий етап: Впровадження наукової концепції в діяльності регіонального ландшафтного парку «Дніпрові Пороги» – з осені 2017 року.

Очікувані результати:

Юрій Фоменко – про проблеми ерозії грунтів і катастрофічні втрати гумусу на полях у Надпоріжжі (друге засідання круглого столу)

• Прийняття концепції «Вивчення, збереження і популяризація природної і культурної спадщини Дніпрових Порогів» як рамкового документу для планування і координації подальшої наукової діяльності регіонального ландшафтного парку;

• встановлення конструктивного діалогу між представниками влади, наукової та природоохоронної громадськості;

• поширення наукового інтересу до теми Дніпрових порогів за межі регіону;

• видання збірника наукових матеріалів за підсумками дискусії та конференції;

• формування постійного кола науковців, здатних у подальшому забезпечити на високому рівні координацію наукової та практичної діяльності в регіональному ландшафтному парку.

 

 

Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!