Створення регіонального ландшафтного парку «Дніпрові Пороги»

Мета: Створити регіональний ландшафтний парк «Дніпрові Пороги» у Дніпропетровській області як повноцінну установу природно-заповідного фонду

Порожиста частина р. Дніпра (між Дніпром та Запоріжжям) – унікальний за багатством флори і фауни, збереженістю ландшафтів та насиченням історико-культурними пам’ятками регіон. Попри очевидність цього твердження, дотепер ця територія не має ані належного заповідного статусу, ані менеджменту, ні туристичної слави, ні відповідного культурологічного визнання. У 2008-му році завдяки зусиллям вузького кола науковців і природо охоронців вдалося оголосити частину Дніпрових порогів регіональним ландшафтним парком. Але відтоді й дотепер це лише територія. Щоб вона стала повноцінним парком, необхідно організувати адміністрацію, сформувати дієздатний колектив, функціями якого мають бути охорона території, організація туристичної та рекреаційної діяльності, науковий моніторинг, координація взаємодії між владою, населенням, землекористувачами і туристами задля формування на території парку системи збалансованого природокористування, збереження, відродження і популяризації спадщини Дніпрових Порогів.

Етапи реалізації:

Перший етап: Підготовка звернення до обласної ради, Міністерства екології та Облдержадміністрації щодо необхідності створення адміністрації регіонального ландшафтного парку «Дніпрові Пороги» та продовження робіт з його розширення.

Другий етап: Розробка алгоритму дій, узгодженого між гілками влади та ініціаторами створення парку, щодо прийняття рішення про формування адміністрації парку та розширення його території.

Третій етап: Винесення на сесію обласної ради рішення про створення адміністрації парку.

Четвертий етап: Вирішення питань щодо фінансування парку як установи, розробка та затвердження Положення про парк.

П’ятий етап: Формування дієздатного, мотивованого і фахового колективу парку, вивчення досвіду функціонування регіональних ландшафтних парків в Україні та світі.

Шостий етап: Створення матеріально-технічної бази парку.

Сьомий етап: Розробка і затвердження проекту розширення території парку за рахунок земель, зарезервованих для заповідання у трьох районах – Синельниківському, Дніпровському та Солонянському.

Восьмий етап: Розробка і затвердження проекту організації і функціонального зонування ландшафтного парку.

Очікувані результати

– Звернення до обласної ради, Мінприроди та обласної держадміністрації щодо створення регіонального ландшафтного парку – виконано.

– Узгоджений алгоритм дій щодо створення адміністрації ландшафтного парку – виконано.
Рішення обласної ради про створення адміністрації регіонального ландшафтного парку «Придніпровський» та перейменування його в РЛП «Дніпрові Пороги» – проект рішення готується до розгляду на найближчій сесії облради.

– Положення про парк – затвердити до вересня 2017 року.

– Штатний розклад парку і річний кошторис на утримання і розвиток парку як установи природно-заповідного фонду – затвердити до вересня 2017 року.

– Проект розширення території парку – завершити і погодити до кінця грудня 2017 року.

– Проект організації території парку із зонуванням території – планується на 2018 рік.

– Проект землеустрою з винесенням меж парку в натуру – планується на 2018-2019 роки.

Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!