Кодак

Кодак, -а, ч. – фортеця, збудована за рішенням польського сейму 1635-го року на правому березі Дніпра в однойменному урочищі навпроти однойменного порога (звідси й назва). Зводилася в основному силами українських селян і реєстрових козаків під керівництвом інженерів-іноземців: француза Г.Боплана та німця Ф.Гетканта. Призначалася для захисту південних кордонів Речі Посполитої від турків і татар та для остраху бунтівливим запоріжцям. Розташовувалася на скелястому стрімкому підвищенні і являла собою чотирикутник із виступаючими на зовні бастіонами. Оперізувалася глибоким ровом (крім східної ділянки) і високою стіною (довжина близько 1800 м), мала один вхід з підйомним мостом через рів і крутий кам’яний спуск до річки(на північному боці).

В.Чабаненко. Порожистий Дніпро. Історико-топонімічний словник. – Запоріжжя: ЗНУ, 2008. –  С. 75. (За Я. Новицьким, 1905)

Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!