Музей історії лоцманів Дніпровських порогів

Музей розташований за адресою: м. Дніпро, вул. Мільмана, 63 (це територія селища Ломанська Кам’янкакозацького поселення перед дніпровськими порогами лоцманів, що займалися провадженням човнів через пороги).

Це єдиний в Україні подібний музей. Заснований у 1994 році Григорієм Омельченко  (1911 – 2003), якого вважають останнім дніпровським лоцманом.

Музей розташований в одній із кімнат Будинку культури сел. Лоц-Кам’янка. Він знайомить відвідувачів з історією дніпровських лоцманів, предметами їх побуту та звичаями. У його фондах сотні експонатів, серед яких: якорі, весла, бабайки, дуби, одяг лоцманів, вишиті рушники та сорочки, скрині, глечики, народні картини, а також безліч фотографій, документів, які допомагають осягнути історію та традиції дніпровських лоцманів, познайомитися з особливостями їх побуту.

Хранителька фондів музею – пані Віра Бовкун. Вона ж проводить цікаві й насичені як за змістом, так і емоціями, екскурсії. Важливим доповненням до кожної з них є перегляд архівних кіноматеріалів з   фондів музею, а також проведення захоплюючих квестів, які дозволяють усім відвідувачам доторкнутися до старожитностей у буквальному сенсі слова, відчути складність тогочасного побуту.

 

Мапа:


Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!