Велені (Велетні)

Діди наші розказували, що як стали сюди заходити люди, то зараз почали орать і сіять. От раз, кажуть, виїхав чоловік з погоничами, запріг вісім пар волів в плуг і оре собі. Коли це де не взявся з-за Дінпра велень, забрав всіх з волами, з плугом в жменю,  ступнув там стіко раз і опинився верст за сто біля своєї матері. Приніс і показує: «дивись, мамо, яка мала муравка, а землю портить».

Пещеры в сакральном пространстве Днепровских порогов и острова Хортица

Несмотря на то, что сакральная география продолжает оставаться новым и недостаточно активно развивающимся исследовательским направлением в современной Украине, уже сегодня появляются основания говорить о существовании определенных сакральных регионов (кластеров), отличающихся своей концептуальной спецификой и значением. Прежде всего – это Крым, Карпаты, Верхнее Поднепровье, Медоборы (Надзбручье), остров Змеиный, а также Киев, Львов и Чернигов [35, 11,…

Візантійський монастир над порогами

За місцевою легендою, перший монастир у Надпорожжі з’явився незадовго до хрещення Русі. Його місце розташування прив’язується до Монастирського острова, що знаходиться в межах парку ім. Шевченка. Та чи правдива ця легенда?

Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!