Астрагал понтійський

Астрагал понтійський – Astragalus ponticus Pall. Окраса степів над Дніпровими Порогами. Рідкісний вид родини бобових, занесений до Червоної книги України і до Червоної книги Дніпропетровської області (природоохоронний статус “вразливий”). Балки Порожистого Дніпра – ключова ботанічна територія для збереження цього виду в природі. Трапляється по обох берегах Дніпра по степових балках і берегових схилах Дніпра. Загалом ареал виду охоплює простори від Балкан і Малої Азії до Криму, Нижнього Дону і  Передкавказзя.

З 2017 року розпочато детальне картування усіх відомих популяцій цього виду в районі Дніпрових Порогів, що в подальшому дозволить отримати об’єктивні дані щодо динаміки популяцій виду і відповідно визначити оптимальний природоохоронний режим для збереження і стабільного існування цього виду в Порожистій частині Дніпра.

Цікавий факт: Астрагал понтійський є кормовою рослиною для гусені рідкісного степового метелика – іржавця (томареса) Ногеля (Tomares nogelii (Herrich-Schäfer, 1851)), тому збереження максимально більшої кількості популяцій астаргалу в природі буде запорукою й для збереження в природі популяцій метелика (до речі, також занесеного до Червоної книги України).

Вадим Манюк

 

Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!