Чи можливо зберегти культурну спадщину Дніпрових порогів?

02 Лютого 2017

Придніпровський ландшафтний парк, що йде вздовж берегів Дніпра, як природоохоронний об’єкт був створений у 2008 році. На його території можна побачити багато рідкісних рослин, зокрема один з видів ковели, трьохсотлітні дуби та головною цінністю виступають дніпровські пороги. Хоча пороги здебільшого затоплені, залишились балки та береги надзвичайної краси. Для повноцінного функціонування парку, слід вирішити декілька питань, які стали головною темою круглого столу «Історико-культурна спадщина Дніпрових порогів».

Як зазначив Вадим Манюк, доцент, кандидат біологічних наук, координатор ініціативної групи, — «саме ландшафтні парки реально, а не формально охороняють природу, зберігають ландшафт в цілому; ці установи — це бази для екологічного туризму. Такі об’єкти є можливістю для реалізації сучасних форм господарювання на землі, певним чином вони мають відношення до екологічного та патріотичного виховання».

Начальник управління з питань екології, енергозбереження та інвестицій обласної ради Олег Ісаєв підкреслив: «Майбутнє регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги» буде обговорюватись на засіданні профільної комісії, а потім буде винесене на голосування депутатів на сесії». Заступник голови обласної ради по виконавчому апарату Валерій Безус зауважив: «Проведення круглих столів є важливим механізмом для прийняття рішень, адже дає можливість висловити різні погляди на проблему одразу декільком учасникам зустрічі й таким чином виробити найбільш якісне її вирішення».

В свою чергу голова обласної ради Гліб Пригунов зазначив: «Захист природи Дніпропетровської області є одним з важливих напрямків роботи обласної ради, адже в регіоні декілька екологічних проблем. Наша задача полягає у збереженні для нащадків тих природних об’єктів, що залишились».

16427232_1459685997384019_5898403100669285112_n

Джерело: Дніпропетровська обласна рада


Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!