Дніпровим Порогам бути

14 Липня 2017

Сьогодні, 14 липня 2017 року на 9-й сесії Дніпропетровської обласної ради VII-го скликання депутати прийняли рішення про зміну назви регіонального ландшафтного парку з “Придніпровського” на “Дніпрові Пороги”, а також про розширення його території до кінця 2017 року за рахунок земель, зарезервованих для наступного заповідання, в межах Синельниківського та Дніпровського районів. За це рішення проголосували 68 депутатів (72%  присутніх у залі).

Цієї події прогресивна громадськість регіону чекала з 2008-го року, коли було прийнято рішення про стврення 1-ї черги ландшафтного парку, але далі справа роками не просувалася. Прийняття сьогоднішнього рішення відкриває зелене світло для подальших організаційних кроків на шляху до створення першого в регіоні регіонального ландшафтного парку як установи, що має поєднувати природоохоронні функції з еколого-туристичною та науково-дослідною діяльністю. Зокрема, новостовреній адміністрації буде необхідно перш за все подбати про розширення території, здійснення її зонування, організацію дієвої охорони природних та історико-культурних об’єктів на території парку, розробку і затвердження положення, облаштування туристичних стежок і ще багато чого необхідного для перетворення території парку на перлину природно-заповідного фонду України.

Прийняттю рішення передувало  понад 10 місяців наполегливих зусиль нашої команди, спрямованих на пошук механізму створення адміністрації (адже Дніпропетровська область не мала до цього часу жодного досвіду створення подібних установ природно-заповідного фонду), на популяризацію самої ідеї ландшафтного парку, на інформаційну кампанію щодо розкриття унікальності і важливості для нації феномену “Дніпрових порогів”. За цей час вдалося об’єднати навколо ідеї ландшафтного парку на Дніпрових Порогах народних депутатів і депутатів обласної ради, співробітників апарату обласної ради і облдержадміністрації, активістів громадських організацій і науковців, журналістів, блогерів і освітян, співробітників Мінприроди і керівників комунальних підприємств, студентів і навіть учнів сільських шкіл, які живуть біля Дніпрових Порогів! Тільки завдяки Вашим спільним зусиллям вдалося зрушити з місця справу створення на Січеславщині нових установ природно-заповідного фонду. Символічно і правильно, що першим ландшафтним парком  в нашому регіоні став парк на Дніпрових Порогах – адже це місце найбільш знакове з ландшафтної та історико-культурної цінності як для Степового Подніпров’я, так і для всього Дніпра.

Ініціативна група “За створення регіонального ландшафтного парку “Дніпрові Пороги”


Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!