Презентація ландшафтного парку «ДНІПРОВІ ПОРОГИ» в бібліотеці Гірничого університету

22 Листопада 2017

22 листопада 2017 року у викладацькій читальній залі ім. Н. О. Фоменкової науково-технічної бібліотеки відбулася зустріч з Вадимом Манюком, фахівцем з екології та геоботаніки та презентація проекту «Регіональний ландшафтний парк на Дніпрових Порогах»

На заході були присутні науковці, викладачі та студенти геологорозвідувального факультету, співробітники університету — всі , хто шанує рідний край, захоплюється його краєвидами, цікавиться природною та культурною спадщиною ріднокраю та мріє про гідне життя на своїй Батьківщині.

Манюк Вадим Володимирович — кандидат біологічних наук, доцент ДНУ ім. Олеся Гончара, співавтор проекту створення регіонального ландшафтного парку на Дніпрових Порогах, координатор громадської ініціативи «За створення регіонального ландшафтного парку «Дніпрові Пороги», науковий керівник проектів організації заказників, регіональних ландшафтних та національних природних парків, а також проекту формування екомережі у Дніпропетровській області.

Екологічна культура передбачає наявність глибоких знань про навколишнє середовище, екологічний стиль мислення, що зумовлює відповідальне ставлення до природи та свого здоров’я, безпосередню участь у природоохоронній роботі, а також здатність прогнозувати можливі негативні віддалені наслідки природоперетворювальної діяльності людини. Важливим компонентом екологічної вихованості є екологічна свідомість особистості, тобто сукупність знань, уявлень людини про її взаємозв’язки, взаємозалежності, взаємодію зі світом природи. На цій основі формується від­повідне позитивне ставлення до природи, а також усвідомлення людиною себе як її частини — про це та інше говорили учасники заходу — Геннадій Онищенко, директор бібліотеки; Володимир Манюк — кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент кафедри геології та гідрогеології ДНУ; провідний спеціаліст з питань державної геологічної зйомки Дніпропетровської комплексної геологічної партії; дійсний член Європейської асоціації зі збереження геологічної спадщини ProGeo з 2000; Микола Трегуб — проректор з фінансово-економічної роботи; Юрій Кузін — заступник декана ГРФ.

Дуже цікавою та пізнавальною виявилася ця тема. Присутні вдивлялися на екран і кожний з подивом задав собі питання: невже ці чудові зображення, що змінюють одне одного, оточують нас зовсім близько, на території нашої області. І, що варто тільки захотіти проявити трішки бажання озирнутися навколо — ми побачимо цю щиру чарівність наших краєвидів.

Наприкінці Вадим Володимирович висловив величезну подяку учасникам зустрічі за живий інтерес до такої важливої справи як відтворення, збереження та відповідальне ставлення до унікальних природних екосистем і ландшафтів. А нам приємно було виявити зацікавленість студентів (до цього і бібліотека доклала трішки зусиль) до можливості проходити геологічну практику на теренах Регіонального ландшафтного парку на Дніпрових Порогах.

Відділ громадської інформації НТБ НГУ

 

Джерело

 


Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!