Рада Європи оголосила 20 жовтня Міжнародним Днем Ландшафтів

20 Жовтня 2017

20 жовтня 2017 року, за пропозицією Ради Європи відзначаємо перший Міжнародний День Ландшафтів! Саме 20 жотвня 2000 року у Флоренції було прийнято Європейську ландшафтну конвенцію, проте “офіційне” святкування цієї дати в Європі, схоже, стартувало саме зараз.
За інформацією з сайту Ради Європи, напередодні, 5-6 вересня 2017 року в містечку Брно (Чехія) відбулося 19-те Засідання Ради Європи під гаслом «Імплементація Європейської ландшафтної конвенції на місцевому рівні: локальна демократія».
Учасники висловили побажання залучити до святкування Першого Міжнародного Дня Ландшафтів місцеві органи влади. Такий день необхідний для привернення уваги суспільства до важливості збереження природно-історичних ландшафтів, специфічних і неповторних для кожного локального регіону. Запровадження Дня Ландшафтів має сприяти формуванню уявлення про ландшафт як неодмінний компонент середовища існування людини, як втілення усього різноманіття культурної та природної спадщини та основи людської ідентичності.

Слід зазначити, що модель регіональних ландшафтних парків якнайліпше відповідає стратегічним завданням Ландшафтної конвенції. Саме ця категорія природно-заповідного фонду має бути в Україні організаційною основою для збереження ландшафтного різноманіття в усіх його проявах. Проте на практиці маємо жебрацьке становище більшості ландшафтних парків загалом, і мізерні заробітні плати у співробітників зокрема.
Останній факт зводить нанівець будь-які спроби вивести регіональні ландшафтні парки на якісно інший рівень, оскільки, як відомо, кадри вирішують усе. А на такі умови праці, як усі ми розуміємо, нормальні люди, здатні змінити якісно ситуацію в парках, ніколи не підуть. А якщо і підуть, то не зможуть нормально працювати, бо будуть змушені шукати додаткові засоби для існування. І от активна, талановита молодь опиняється перед непростим вибором: або «романтична, захоплююча робота в ландшафтному (чи національному) парку України» за 100 доларів на місяць або заробітки в Європі чи бодай вже «ефективний менеджер з продажів» у найближчій крамниці.

Проте, хочеться вірити у ліпше. В усякому разі є тверде переконання, що іншого шляху, окрім як повернення українського суспільства, а конкретніше, української влади обличчям до проблеми збереження ландшафтного різноманіття (як і низки тісно взаємопов’язаних із цим проблем збереження дикої природи, біорізноманіття, оселищ, культурної спадщини) не може бути. Питання тільки в тому, щоб цей поворот відбувся якось трохи раніше аніж тоді, «коли буде зрубане останнє дерево, коли буде отруєна остання річка, коли буде впіймана остання риба …»

Вадим Манюк


Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!