РИБАЛЬСЬКИЙ КАР’ЄР МОЖЕ СТАТИ СКЛАДОВОЮ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ

09 Вересня 2016

Створення в цій місцевості національного природного парку «Дніпрові Пороги» – єдиний спосіб зберегти неповторний ландшафт. Після спуску Дніпровського водосховища відроджені Пороги будуть однією з найдивовижніших природних пам’яток пан-європейського масштабу.

Фахівець заповідної справи, кандидат біологічних наук Вадим Манюк вважає: «Північна межа природного комплексу Дніпрових Порогів безпосередньо межує з Рибальським кар’єром, який за відповідного менеджменту може стати органічною і невід’ємною складовою проектованого національного парку. Перші кроки на цьому шляху вже зроблені: вся територія зарезервована для заповідання відповідними рішеннями обласної ради (як ключове ядро екологічної екомережі), у 2008 р. першу ділянку в межах Солонянського району оголошено регіональним ландшафтним парком.

Нині нагальним є завдання створення адміністрації парку і розширення його території шляхом включення до меж парку нових ділянок у Дніпропетровському та Синельниківському районах.

Вже після розширення регіонального ландшафтного парку до проектованих меж слід розпочати процедуру реорганізації його у національний природний парк. На цьому етапі дуже важливо рекомендувати включити до загальних меж парку і Рибальський кар’єр як особливий осередок для підтримки біорізноманіття, як унікальну геологічну пам’ятку загальноєвропейського рівня, як перспективну і привабливу для різних видів туризму та екскурсійної діяльності атракцію».

Автор: Петро Чегорка

Джерело: The Quarry Life Award


Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!