В Дніпрі розпочалося створення ландшафтного парку “Дніпрові пороги”

17 Лютого 2017

16 лютого в обласній раді екологи, історики, геологи, гідрологи спільно з керівництвом області зібрались на круглий стіл аби обговорити перспективи створення регіонального ландшафтного парку “Дніпрові пороги”. Нагадаємо, що у місті уже створили ініціативну групу зі створення парку, який би зберіг та відновив би мальовничі краєвиди, звірів та рослини що мешкали та мешкають зараз на території колишніх дніпрових порогів.

Ініціатор створення парку Вадим Манюк презентував науковцям ідею створення особливої заповідної зони, яка б включала в себе усі відомі мальовничі балки, затони та ліси вздовж Дніпра. Ідею підтримали місцеві іхтіологи, гідрологи, орнітологи та історики, наголосивши що нинішні ліси та звірі, риби та взагалі екосистема Дніпра просто потребує захисту. Більш того, – майбутній парк несе в собі неабиякий туристичний потенціал, – адже мешканці регіону в цілому не дуже помічають, що поряд з ними є унікальні краєвиди, численні історичні пам’ятки.

Більше того, як вияснилося, науковці не відкидають можливості того, що в майбутньому взагалі можливо спустити води Дніпровського водосховища, яке затопило легендарні Дніпрові пороги. Ця ідея теоретично обговорюється уже досить давно, але вона ще потребує вивчення та уваги на державному рівні. Проте ідея ландшафтного парку може стати певним прологом чи етапом у цій справі.

Наразі ж вчені та керівництво регіону дійшли згоди в тому, що потрібно здійснити цілий комплекс заходів, аби у течії порожистого Дніпра постала повноцінна природоохоронна та туристична зона, де знову відновилися б легендарні ліси, унікальні риби та птахи. Нинішнє покоління навіть не знає, що ще зовсім недавно у нетрях лісистих балок жили дикі лісові коти, а у водах Дніпра плавали здоровенні осетри та рибоподібні істоти – міноги.

Обласна адміністрація та обласна рада готові підтримати ідею створення парку. На минулому круглому столі депутатська комісія теж підтримала цю ідею. Зараз ми переходимо до вирішення певних організаційних моментів” – заявив заступник голови облради та начальник управління екології Олег Ісаєв.

Автор: Максим МІРОШНИЧЕНКО

Джерело: ДНІПРОГРАД


Мене цікавлять пороги

Я хочу бути в курсі всього, над чим ви працюєте і не хочу пропустити нагоди допомогти, тому надсилайте мені новини, інормацію про проекти та інші корисності на пошту!